Naujienos

Padangas tvarkykime atsakingai

2022 03 30
Artėjant metui, kai žiemines transporto priemonių padangas reikės pakeisti vasarinėmis, raginame Raseinių rajono savivaldybės gyventojus, automobilių remonto įmones, padangų gamintojus ir platintojus pasirūpinti, kad naudojimui nebetinkamos padangos nebūtų išmetamos prie komunalinių atliekų surinkimo konteinerių, pakelėse, pamiškėse ar kitose panašiose vietose.
Primename, kad, patekusios į gamtą, padangos suyra tik per 120–140 metų. Dėl aplinkos poveikio išmestos gamtoje padangos dūla, išsiskiria žmonių sveikatai pavojingos cheminės medžiagos. Viena jų – benzenas – žinoma kaip kancerogenas, sukeliantis vėžį. Dar blogiau, kai jos deginamos. Padangos yra naftos produktas ir degdamos išskiria kenksmingų medžiagų, jeigu nenaudojami specialūs filtrai. O perdirbamos gali virsti įvairiomis dangomis sporto, žaidimų aikštelėms ar ir kitais naudingais gaminiais. Todėl atsikratyti senomis padangomis reikėtų laikantis nustatytų reikalavimų.
Raseinių rajono savivaldybės gyventojai, norintys atsakingai ir neteršdami aplinkos atsikratyti senomis padangomis, gali nemokamai jas atiduoti į stambių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelę, esančią: Kalniškių k. 1, Raseinių sen., Raseinių r. sav. Šioje aikštelėje nemokamai vienas gyventojas per metus gali palikti penkias naudotas padangas, kurių aukštis yra iki 118 cm ir plotis iki 39 cm. Aikštelės darbo laikas:
  • pirmadieniais - antradieniais                                nedirba
  • trečiadieniais - penktadieniais                             11.00 - 20.00 val. (pietūs 15.00-16.00 val.)
  • šeštadieniais - sekmadieniais                               9.00 - 17.30 val.   (pietūs 13.00-13.30 val.)

Tel. Nr. 8 683 38 410.

Taip pat be papildomo mokesčio naudojimui nebetinkamas padangas galima atiduoti padangų pardavėjams, kurie privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Keičiant padangas autoservisuose, pakeistos naudotos padangos klientui pageidaujant turi būti priimamos nemokamai. Jeigu autoserviso, kuriame keičiamos padangos, ar padangų pardavėjo, iš kurio yra perkamos naujos padangos, atstovai atsisako priimti senas padangas, apie tai reikėtų pranešti Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijai (T. Daugirdo g. 7, Raseiniai, Tel. Nr. 8 614 72 232).
Juridiniai asmenys padangų atliekas privalo atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo rašytinę sutartį.
Padangų ir jų atliekų negalima palikti prie bendro naudojimo komunalinių atliekų surinkimo konteinerių, už jų palikimą, pažeidžiant Raseinių rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, yra numatyta administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnį. Ši veika užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 140 eurų, o už pakartotinį nusižengimą nuo 140 iki 600 eurų.
Pastebėjus ir užfiksavus pažeidėją/us, kurie padangas ir kitas (statybines, didelio gabarito, mašinų ardymo, žaliąsias atliekas ir pan.) atliekas palieka prie komunalinių atliekų surinkimo konteinerių, prašome informuoti Raseinių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių (V. Kudirkos g. 5, 303 kab., Raseiniai, tel.: (8 428) 55 905, (8 428) 52 535, el. p. viesoji.tvarka@raseiniai.lt).
Pastebėjus kitose vietose (pakelėse, pamiškėse ir kitose panašiose vietose) aplinką teršiančius asmenis padangomis ar kitomis atliekomis, prašome nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos tel. 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos tel. (8 5) 273 29 95.