Naujienos

INFORMACIJA DĖL SPECIFINIŲ (STAMBIAGABARIČIŲ) ATLIEKŲ SURINKIMO APVAŽIAVIMO BŪDU RASEINIŲ RAJONE 2023 m.

2023 01 19
Iš Raseinių rajono savivaldybės seniūnijų gyventojų specifinės atliekos bus renkamos tik pagal Raseinių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą specifinių atliekų surinkimo tvarką.
Specifinės atliekos – seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos, čiužiniai ir kt.), durys, dviračiai, radiatoriai, naudotos lengvųjų automobilių padangos, automobilinės vaikiškos kėdutės, vežimėliai, įvairios talpos, didelių matmenų pakuotė ar antrinės žaliavos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos, buityje susidarančios elektros ir elektroninės įrangos, statybinės bei pavojingos atliekos. Šios atliekos seniūnijose surenkamos apvažiavimo būdu.
Atliekų turėtojai, kurie turi sukaupę specifinių atliekų ir nori (vieną kartą per metus), kad jos būtų surinktos, ne vėliau, kaip prieš 3 darbo dienas iki specifinių atliekų surinkimo grafike nustatytos surinkimo datos privalo kreiptis į Atliekų tvarkytoją telefonu ar elektroniniu paštu ir informuoti apie tai Atliekų tvarkytoją, nurodant atliekų paėmimo adresą, atliekas perduodančio asmens vardą ir pavardę, atliekų pavadinimą, preliminarų atliekų kiekį.
Registruojantis dėl specifinių atliekų išvežimo, prašome kreiptis į UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ atliekų tvarkymo skyrių: tel. (8 428) 52 284 arba el. paštu atliekutvarkymas@rkp.lt.
Visas specifines atliekas būtina rūšiuoti, t. y. krauti į atskiras krūvas pagal atliekų rūšis.
Apvažiavimo būdu surenkamos specifinės atliekos privalo būti išrūšiuotos pagal atliekos rūšį ir sudėtos į patvarius maišus ar dėžes. Skystos, birios pavojingos atliekos priimamos tik supakuotos sandariai užsidarančiose, nedūžtančiose talpose. Vieno atliekų surinkimo metu gyventojas gali palikti prie savo namų valdos arba sudėti į Atliekų tvarkytojo nurodytą vietą:
• iki 500 kg didelių gabaritų atliekų (minkšti ir kieti baldai, ardytų baldų dalys, šaldytuvai);
• iki 300 kg statybos ir griovimo atliekų;
• iki 100 kg asbestinės stogo dangos;
• iki 20 kg buityje susidarančių pavojingų atliekų;
• kitų atliekų iki 50 kg;
• iki 5 vnt. lengvojo automobilio padangų.
 
Dėmesio! Specifinės atliekos bus surenkamos tik iš nustatyta tvarka užsiregistravusių atliekų turėtojų.
Apvažiavimo būdu nerenkamos: mišrios komunalinės (buitinės) atliekos, biologiškai skaidžios (žaliosios) atliekos ar kitos nespecifinės atliekos.
 
Išsamesnė informacija bus paviešinta savaitraštyje „Alio, Raseiniai“ ir internetinėje erdvėje. Sekite informaciją.