Naujienos

Aktuali informacija gyventojams dėl renovacijos

2023 12 13
„Informuojame, kad paskolos finansuotojas AB „Šiaulių bankas“ šiuo metu yra sustabdęs finansavimo teikimą. Aplinkos ministerijai ir Finansų ministerijai aktyviai bendradarbiaujant su EIB buvo priimtas sprendimas papildomai skirti 25 mln. Eur lėšų renovacijos paskoloms.  Šiomis lėšomis bus galima finansuoti išskirtinai tik labiausiai pasiruošusius projektus, su kuriais bus sudaryta kredito finansavimo sutartis. Šie projektai atrinkti pagal kriterijus:
  1. Projektai, kurių darbai yra pradėti ir pateikti aktai iki rugsėjo (imtinai).
  2. Projektai, kurių darbai pradėti ir pateikti aktai už spalį, o atliktų darbų dalis nuo projektų vertės yra didžiausia.
Taip pat informuojame, kad  priimti sprendimai dėl naujos 200 mln. Eur investicinės platformos steigimo, atliekami investuotojų pritraukimo darbai. Planuojama, kad projektai, kuriems nepakako minėtų 25 mln. Eur papildomos sumos, bus finansuoti 2024 m vasario mėnesį. Kai tik bus atnaujintas finansavimas (200 mln. Eur investicinės platformos) tiek finansuotojas, tiek APVA, kai tik gaus tokią informaciją, informuos papildomai.
APVA žiniomis, ir toliau Aplinkos bei Finansų ministerijos aktyviai bendradarbiauja su finansuotojais dėl sprendimų papildomam finansavimui gauti dar iki vasario mėn.“